Hakkımda

Bu sayfada; kim olduğum, mesleki yetkinliğim ve size hangi alanlarda yardımcı olabileceğim hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

» Hakkımda

Remziye Berin Tuncel Kimdir?

1985 yılında Kayseri’de doğan R. Berin Tuncel, Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirdikten sonra Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır.

Annelik süreciyle birlikte Montessori Felsefesine ilgi duymuş ve bu alanda eğitimler almıştır. Dr. Maria Montessori’nin “annenin yapması gereken gözlemlemek ve eşlik etmektir” düşüncesini benimsemesi onu psiko-analizle tanıştırmıştır.

Tasavvufla kurduğu bağın etkisiyle, Nefs Psikolojisi ekolünün kurucusu Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter’le çalışmalara başlamış, öğrenim analizini Mayıs 2015’te tamamlayarak bu alanda yetkili rüya analisti olmuştur. Aynı dönemde Nefs Psikolojisi perspektifinden grup terapi ve sanat terapisi eğitimleri almış ve “Serebral lateralizasyon” kavramına odaklanan Master tezini hazırladığı dönemde nöro-psikolojiyle ilgilenmiştir. Bütün bu eğitimler, onun insanın içsel bütünlüğüne yönelik bir farkındalık yaşamasını sağlamıştır.

Mayıs 2015’ten bu yana bir kadın dergisinde köşe yazarlığı yapan Tuncel, annelik ve kadınlık psikolojisine odaklanan yazılarıyla kadınlara ve annelere modern çağda sağlıklı ve dengeli bir varoluş için öneriler sunmaya gayret etmektedir. Yazar kimliğinin yanı sıra düzenli olarak üniversitelerde ve çeşitli etkinliklerde davetli konuşmacı olarak konferanslar vermekte, televizyonda, gazetelerde ve dergilerde röportajları yayınlanmaktadır.

Berin Tuncel evli ve iki erkek çocuk annesi olup İstanbul’da yaşamakta, iyi derecede İngilizce bilmekte ve kendi ofisinde danışmanlık ve Nefs Psikolojisi analizleri yapmaktadır.

 

About R. Berin Tuncel

R. Berin Tuncel was born in Kayseri in 1985. Following her undergraduate education at Yildiz Technical University Physics Department, she completed her postgraduate studies in Clinical Psychology at Uskudar University.

After becoming a mother, she was drawn to Montessori Philosophy and attended several training courses in this subject. Subscribing to Dr. Maria Montessori’s view that the mother’s duty is to observe and accompany, she was introduced to psychoanalysis.

Having an active interest in the psychological dimensions of Sufism, she attended learning analysis with Psychiatrist Dr. Mustafa Merter, the founder of the Nafs Psychology school. Upon completing learning analysis with Dr. Merter in May 2015, she became entitled to practice dream analysis. Around the same time, she attended group and art therapy trainings from a Nafs Psychology perspective. As she worked on her master’s thesis, which focused on Cerebral Lateralization, she conducted comprehensive research into neuropsychology. These experiences helped her develop awareness about the psychological wholeness of human beings.

Being a featured writer in a women’s magazine since May 2015, Tuncel writes articles about motherhood and psychology of womanhood, sharing tips for a healthy and balanced way of life in modern times. She regularly gives lectures and conferences at universities and events, and participates in interviews for TV shows, newspapers and magazines.

Berin Tuncel is married with two sons. She lives in Istanbul, speaks fluent English, and offers counseling and Nafs Psychology analysis at her private practice.

Dışarıda bulduğun ne varsa içeride ara.

Dışarıda bulamadığın ne varsa içeride ara.

Ben Kimim?

 

Misyonum


Her insanın Hz. İnsan olarak yaratıldığının bilincine erişmesi ve onu biricik yapan potansiyelini keşfetmesi için çalışıyorum. Analiz ve eğitimlerimin, kitap ve yazılarımın en öz ifadesi bu olacaktır sanıyorum.

Yetkinliklerim

  • Rüya Analizi
  • Kendini Tanıma : Tekâmül
  • Beyin-Davranış İlişkisi
  • Montessori Pedagojisi
  • Yetişkin Danışmanlığı
  • Nefs ve Maneviyat Psikolojisi
  • Annelik Psikolojisi
  • Kadınlık Psikolojisi
  • Cinsiyet Psikolojisi

#Guntrip der ki, depresyon aşktan yapılmış öfkedir. Şizoid ise aşktan yapılmış açlıktır.”