Biyografim

Bu sayfada; kim olduğum, mesleki yetkinliğim ve size hangi alanlarda yardımcı olabileceğim hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

» Biyografim

Remziye Berin Tuncel Kimdir?

1985 yılında Kayseri’de doğan R. Berin Tuncel, Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünü bitirdikten sonra Üsküdar Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yapmıştır.

Annelik süreciyle birlikte Montessori Felsefesine ilgi duymuş ve bu alanda eğitimler almıştır. Dr. Maria Montessori’nin “annenin yapması gereken gözlemlemek ve eşlik etmektir” düşüncesini benimsemesi onu psiko-analizle tanıştırmıştır.

Bir dönem, nefs psikolojisi ile ilgilenmiş, grup ve sanat terapisi çalışmalarına katılmıştır.  “Serebral lateralizasyon” kavramına odaklanan Master tezini hazırladığı dönemde nöro-psikolojiyle ilgilenmiştir. Bütün bu eğitimler, onun insanın içsel bütünlüğüne yönelik bir farkındalık yaşamasını sağlamıştır.

Mayıs 2015’ten bu yana Aysha adlı kadın dergisinde köşe yazarlığı yapan Tuncel, annelik ve kadınlık psikolojisine odaklanan yazılarıyla kadınlara ve annelere modern çağda sağlıklı ve dengeli bir varoluş için öneriler sunmaya gayret etmektedir. Yazar kimliğinin yanı sıra çeşitli etkinliklerde davetli konuşmacı olarak konferanslar vermekte, televizyonda, gazetelerde ve dergilerde röportajları yayınlanmaktadır.

Berin, iki erkek çocuk annesi olup İstanbul’da yaşamakta, İngilizce bilmekte ve danışmanlık yapmaktadır.

About R. Berin Tuncel

R. Berin Tuncel was born in Kayseri in 1985. Following her undergraduate education at Yildiz Technical University Physics Department, she completed her postgraduate studies in Clinical Psychology at Uskudar University.

After becoming a mother, she was drawn to Montessori Philosophy and attended several training courses in this subject. Subscribing to Dr. Maria Montessori’s view that the mother’s duty is to observe and accompany, she was introduced to psychoanalysis.

Having an active interest in the psychological dimensions of Sufism,  she attended group and art therapy trainings from a Nafs Psychology perspective. As she worked on her master’s thesis, which focused on Cerebral Lateralization, she conducted comprehensive research into neuropsychology. These experiences helped her develop awareness about the psychological wholeness of human beings.

Being a featured writer in a women’s magazine Aysha since May 2015, Tuncel writes articles about motherhood and psychology of womanhood, sharing tips for a healthy and balanced way of life in modern times. She gives lectures and conferences at  events, and participates in interviews for TV shows, newspapers and magazines.

Berin lives in Istanbul with her 2 sons, speaks English, and offers counseling to her clients.

Dışarıda bulduğun ne varsa içeride ara.

Dışarıda bulamadığın ne varsa içeride ara.

Ben Kimim?

Misyonum


Her insanın Hz. İnsan olarak yaratıldığının bilincine erişmesi ve onu biricik yapan potansiyelini keşfetmesi için çalışıyorum. Analiz ve eğitimlerimin, kitap ve yazılarımın en öz ifadesi bu olacaktır sanıyorum.

İlgi Alanlarım

  • Nefs ve Psişe Kavramı
  • Doğu ve Batı’da İnsan Tasavvurları
  • Annelik ve Kadınlık Psikolojisi
  • Psikolojik Cinsiyet
  • İçsel Bütünlük
  • Nöropsikoloji
  • Rüya Analizi

RT @BerinTuncel: Her insan kendi hakikatinin gurbetindedir.